Słów kilka o naszym studio

   Historia CustomPainting rozpoczęła się w 1999 roku, czyli pisząc ten tekst 16 lat temu. Jej korzenie to hobbystyczna działalność motocyklowa, mechanika, podstawy lakierowania. Była to nazwa przez niektórych dziś jeszcze kojarzona  moto-art, strona na której opisywane były procesy lakierowania oraz przerabiania motocykli.

   Stricte komercyjna działalność firmy zaczęła się w 2004 roku w raz z marką ADM-motocykle. Wraz z dwoma kolegami powstała firma budująca i przerabiająca motocykle customowe. Na naszym koncie znalazło się wiele odrestaurowanych motocykli oraz zbudowany przeze mnie streetfighter, który w 2006 roku znalazł się w czołówce mistrzostw polski.

   Marka Custompainting powstała w 2006 roku. Wtedy zaczęła się indywidualna droga zmierzająca tylko i wyłącznie w kierunku artystycznym i lakierniczym (tym czym zajmowałem się w poprzednich projektach wcześniej).  W 2006 roku powstał 100 metrowy warsztat wyposażony w kabinę lakierniczą oraz pełny osprzęt umożliwiający malowanie każdego rodzaju pojazdu.  Do końca roku 2015 zrealizowanych zostało około 700 projektów. Obecnie jesteśmy pracownią realizującą kompleksowo najbardziej skomplikowane malowania w Polsce.

 

O sobie:

   Pasjonat świata aerografu od najmłodszych lat. Dziś uważam że aby zostać dobrym painterem potrzebne jest ogromne poświęcenie i ogromna droga do profesjonalnej usługi. Dobry painter powinien znać wszystkie nowinki branży lakierniczej i samemu być dobrym lakiernikiem. Praca paintera to znajomość technik przygotowania powierzchni, grafiki komputerowej, szkicu po mieszanie kolorów. Na poznawaniu technik do dziś spędziłem kilkanaście lat. Jestem twórcą autorskich technik strukturalnych. Odrywając się od kanonów ogólnie przyjętych starałem sie stworzyć swój styl zarówno w grafice jak i technice freehand. Obydwa kanony są rozpoznawane i kojarzone z moją marką, co jest największym uznaniem dla paintera. Za główne zadanie w pracy obieram przekraczanie ogólnie przyjętych zasad.  Moim głównym założeniem było wyrobienie opinii w świecie motoryzacji, na chwilę obecną 1/3 zleceń realizowana jest poza granice Polski. W 2016 roku zostanie uruchomiona moja autorska szkoła aerografii. Na chwilę obecną pracuję nad stencilami, które będą przez nas produkowane i wypuszczane razem z technikami malowania na płytach dvd.  

Copyright (C) 2010: Custompainting.pl Studio Aerografu Arkadiusza Tarnowskiego. Prawa autorskie do zawartości strony, zarówno treści jak i grafik (lub ich części) należą do Custom Painting Studio Aerografu Arkadiusza Tarnowskiego.
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione !

Projekt i wykonanie: FX Imagination - Studio Grafiki i Web Design